Zlatnická dílna Vítězslava Čecha je vyhledávaná významnými institucemi pro vysokou profesionalitu a důraz na ruční výrobu jedinečných artefaktů, které mají nejenom řemeslnou ale i uměleckou hodnotu. Při náročných projektech spolupracuje s renomovanými umělci.

Ve svém portfoliu má realizace insignií pro ekonomickou a právnickou fakultu Západočeské univerzity, výrobu rituálních předmětů pro Opatství Nový Dvůr, jako je relikviář papeže Jana Pavla II, či opatská berla. Státní, církevní i akademické instituce svěřují do péče pana Čecha a jeho týmu také opravy historických předmětů a dalších artefaktů, jako například primátorského řetězu se znakem města, relikviářů či muzejních exponátů.

Díky dvacetileté pověsti je dílna vyhledávaná studenty uměleckých škol, kteří se v rámci stáže mohou naučit zlatnickému řemeslu. Základem činnosti dílny je výroba šperků dle přání zákazníka s důrazem na ruční práci, při které využívá klasické klenotnické technologie.

Filozofií zlatnictví je individuální přístup, který je protiváhou sériové výrobě a konzumnímu přístupu ke šperkům. Klenoty, vytvořené podle tradičních, staletími prověřených postupů, vynikají nejenom krásou ale také životností, přesahující generace.

Přitom stejnou péči, jakou pan Čech a jeho kolegové věnují významným projektům, věnuje i Vašim osobním šperkům.

Každý člověk je originál, tak proč se zdobit tuctově…